Fortuna wygrywa z Chodzieżą!

O drugą wygraną w sezonie i pierwszą przed własną publicznością chcieli powalczyć piłkarze Fortuny. U siebie podejmowali graczy z Chodzieży. Pierwsze minuty spotkania były mało ciekawe. Gra koncentrował się głównie w środku pola. W miarę upływu czasu zaznaczała się przewaga gospodarzy. Mogli ją potwierdzić w 21. minucie. Z prawego narożnika pola karnego groźnie uderzał Karol Heyer. Przed utratą gola przyjezdnych uratowała instynktowna obrona bramkarza. W 26. minucie sędzia przerwał spotkanie. Powód? Ulewa, która uniemożliwiła grę. Płyta boiska przypominała bardziej basen. Nie dało się na niej grać. Warzyły się losy dokończenia meczu. Po 40. minutach przerwy, gdy woda wsiąknęła, wznowiono grę. Piłkarze obu drużyn próbowali strzałów z daleka, ale dopiero w drugiej połowie zaczęły one wpadać do bramki. Przekonał się o tym w 54. minucie Dawid Dreger. Zawodnik z Chodzieży zdecydował się na strzał z 25. metrów. Piłka wpadła w prawe okienko. Goście jednak nie poszli za ciosem. Za to strzałów z daleka próbowali gospodarze. Mogli doprowadzić do remisu już w 60. minucie. Centymetrów zabrakło Michałowi Murkowi po uderzeniu z 20 metrów. Trzy minuty później jego kolega z drużyny był już skuteczniejszy. Dawid Mrotek kapitalnie wyegzekwował rzut wolny i strzałem z 20 metrów doprowadził do remisu. W 68. minucie Jakub Musiał praktycznie skopiował wyczyn swojego kolegi sprzed pięciu minut. Różnica była tylko taka, że strzelił gola z akcji. Na 3: 1 podwyższył Karol Heyer, który również zaskoczył bramkarza gości strzałem z 25 metrów. Piłka odbiła się o lewy słupek i wpadała do siatki. – Nie było innej opcji. Nie zastanawiałem się i huknąłem z daleka – mówi Karol Heyer, który trafił po raz drugi w sezonie. W końcówce spotkania wynika na 4:1, ustalił Paweł Guziewicz, który tym razem dla odmiany, trafił z bliskiej odległości. Wpakował piłkę do bramki techniczną piętką.

Więcej informacji na temat występów drużyn we wtorkowym wydaniu Tygodnika Pilskiego.10703333_700163133393527_1567010971_o 10703459_700163093393531_1211272206_o 10703153_700163086726865_1441945132_o 10584212_700163170060190_1860783545_o

Updated: 14 września 2014 — 21:02