MGOK w Wieleniu zakończył dwa kolejne projekty

Dobra współpraca M-GOK w Wieleniu z istniejącymi klubami zainteresowań zaowocowała realizacją dwóch projektów, które właśnie dobiegają końca. Pieniądze na ten cel pochodziły z konkursu „Aktywni Mieszkańcy”.   

Z gier ruchowych na dużym ekranie chętnie korzystali mieszkańcy domów pomocy społecznej znajdujących się na terenie WieleniaPierwszy z nich nazywał się „Ruszanie na ekranie”. Pomysł powstał jesienią zeszłego roku, z inicjatywy grupy nieformalnej o nazwie „Klub Miłośników Nowych Mediów”. Członkowie postanowili uatrakcyjnić ofertę wieleńskiego ośrodka kultury. Chodziło konkretnie o tamtejszą salę „Herbową”, gdzie dotychczas odbywały się projekcje filmowe przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego zakupionego z pieniędzy unijnych. Klubowicze postanowili, że wykorzystają istniejącą infrastrukturę do gier ruchowych. Na ten cel udało im się uzyskać wsparcie finansowe z konkursu „Aktywni Mieszkańcy”, którego organizatorem była Lokalna Grupa Działania w Czarnkowie. Z pieniędzy zakupili konsolę X – BOX 360 z sensorem Kinecta oraz grami. To oznaczało, że od stycznia mogły rozpocząć się popołudnia z grami na dużym ekranie. I tak, poniedziałki były zarezerwowane na gry ruchowe (taneczne, sportowe) a czwartki na „ligę wieleńską”, w której młodzi miłośnicy gry FIFA rywalizowali o prymat w lidze, grając znanymi europejskimi drużynami. Ostatnim akordem tych rozgrywek będą mecze finałowe, te rozpoczną się w najbliższy poniedziałek.

Zainteresowanie grami na dużym ekranie było spore. Korzystali z nich dzieci i młodzież z Wielenia. Wartością dodaną całego projektu było to, że z gier ruchowych skorzystali także uczestnicy „ferii objazdowych”, jak i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Wieleniu i Zespołu Domów Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Wystawę obejrzli już autorzy rzeżb w glinieWarto dodać, że większa liczba mieszkańców mogła skorzystała z gier, dzięki dobrej współpracy Klubu Miłośników Nowych Mediów z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wieleniu. Podobnie było w ramach drugiego projektu o nazwie „Rzeźby, nie z tej bajki” realizowanego przez koło plastyczne „Smuga”. Również dzięki współpracy z ośrodkiem kultury przez ostatnie trzy miesiące odbywały się warsztaty plastyczne, które prowadziła plastyczka Martyna Drab. Efekty pracy z dziećmi można obejrzeć od wtorku w ramach wystawy. Dominują na niej różne postacie z bajek i przedmioty codziennego użytku wyrzeźbione w glinie. Rzecz jasna, ekspozycję można obejrzeć w Sali kominkowej O. K. „Strzelnica”. Pierwszymi zwiedzającymi byli już autorzy prac i ich rodziny. Za swoją aktywność na warsztatach otrzymali z rąk organizatorów pamiątkowe dyplomy.

Updated: 26 marca 2015 — 17:18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Multimedialny Wieleń © 2014 By Jaro