Młodzi z Wielenia ćwiczyli swój głos

Święto zakochanych spędziliśmy w M-GOK w Wieleniu. Uczyliśmy się emisji głosu. To niezbędne w pracy dziennikarza.

 

Obraz-005.jpgObraz-002.jpg

 

Dokładnie w Walentynki w Miejsko –Gminnym Ośrodku Kultury w Wieleniu uczestniczyliśmy w warsztatach z emisji głosu. Poprowadził je Mateusz Kowalski. Na początku było trochę teorii. Pan Mateusz przekonywał nas, że warto ładnie i wyraźnie mówić. Wtedy nasza informacja nabiera, jakości i jest lepiej odbierana. Warsztaty były interesujące dla wszystkich. Najbardziej zadowolone były osoby z grupy radiowej. Składający się z 5 osób zespół już zaczyna nagrania pierwszych audycji, które później opublikują na naszym portalu www.multimedialnywielen.pl . W drugiej części warsztatów przeszliśmy do konkretów. Pan Mateusz pokazał nam kilka ćwiczeń na rozluźnienie aparatu mowy oraz na prawidłowe używanie przepony. Nigdy nie przypuszczałem, że tak śmiesznie może wyglądać przygotowanie dziennikarza czy aktora do występu, a jednak! Wskazówki, które otrzymaliśmy wykorzystamy także w sekcji telewizyjnej. Tam również, oprócz ciekawych pytań musimy je dobrze i wyraźnie zadawać.

Mimo, że nasz projekt o nazwie www.multimedialnywielen.pl rozpoczął się kilka tygodni temu to już mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach, m. in. z dziennikarstwa portalowego i telewizyjnego. Spotkaliśmy się także z Matuszem Ludewiczem- redaktorem Tygodnika Pilskiego. Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób wypromować nasz portal. Zawód dziennikarza nie jest łatwy. Przekonujemy się o tym za każdym razem. Ale cieszymy się, że możemy informować na naszym portalu o ważnych wydarzeniach z życia naszego miasta. Dzięki temu możemy poznawać różnych ludzi, poznawać ich opinie. Najlepsze jest to, że uczestniczymy w wydarzenia miasta i mieszkańcy nas rozpoznają. Już nagraliśmy kilka materiałów filmowych o Wieleniu oraz napisaliśmy artykuły. To wszystko można zobaczyć na naszym portalu. Mamy nadzieję, że portal wzbudzi tak duże zainteresowanie wśród internautów jak zeszłoroczna telewizja internetowa „Wieleńska TV FLOW”. Stworzyli ją nasi koledzy i koleżanki również w ramach Programu „Równać Szanse”. Wszystko odbywało się w M-GOK w Wieleniu. Kilka osób z tamtego projektu uczestniczy w tegorocznym. Mamy nadzieję, że portal będzie „strzałem w dziesiątkę”.

Michał Wojciechowski 

Updated: 11 marca 2014 — 17:39

4 Komentarze

Dodaj Komentarz
  1. A ja nie wiedziałem, że prowadzenie zajęć może myć takie przyjemne! Dziękuję Wam i powodzenia!

    1. Ja także dziękuję za miłe zajęcia :D Może nie będę występował zbytnio przed kamerą/mikrofonem, ale przynajmniej było śmiesznie ;) Życzę Ci powodzenia na studiach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Multimedialny Wieleń © 2014 By Jaro