Sytuacja w Rosji oczami nastoletniej Rosjanki

rosja Jak Rosjanie widzą swojego przywódcę- przyjaciel narodu, czy wróg Ukrainy? Mieszkańcy Krymu walczą o ojczyznę, czy my- mieszkańcy Wielenia i okolic mamy się, czego lub kogo bać?…

„Putin jest zły, moja rodzina go nie lubi” – Oto słowa młodej Rosjanki mieszkającej na obczyźnie. „Mówię naprawdę szczerze, wojna jest zła”-Kontynuuje.

„Fakt, znam rodaków, którzy nazywają się zwolennikami obecnego prezydenta Rosji”- Mówi dalej.

„Jednak prawie wszyscy moi znajomi uważają go, za człowieka żądnego władzy i niewróżącego dobrej przyszłości dla naszego ojczystego kraju. To wszystko przez to, że, zwolennicy Kremla chcą znów rosyjskiego Krymu.” – Pisze z łzami w oczach.

„Prawie cała moja rodzina została w Rosji, mam przy sobie tylko mamę i brata. Żyjemy poza granicami kraju, nie wiem czy chcę wrócić do naszej ojczyzny, chcę tylko zobaczyć bliskich”- Mówi rosyjska nastolatka.

„Jedziemy do Rosji w przyszłym roku, ale tylko na 3 tygodnie” „Gdyby nie problemy z pracą moja rodzina już dawno by wyjechała. Oni boją się ryzyka”- Tłumaczy.

Na Ukrainie wybuchła wojna, czy myślisz, że zagraża to też nam- Polakom, mieszkańcom miasta i gminy Wieleń?

„Nie, myślę, że nie. Kreml powiedział o wojnie z Ukrainą, nie wspomniał o Polsce.” – Kontynuuje.

„Nie będzie wojny- tak myślę. Polskie kobiety nie muszą płakać! –Tak sądzę” – Kończy wypowiedź Rosjanka.

Updated: 11 września 2014 — 21:21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Multimedialny Wieleń © 2014 By Jaro